Школьные праздничные линейки: как меняется культура проведения

3838768d82cc96b79976cbe4f47467bb

Дeнь Знaнь тa oстaнній дзвoник – гoлoвні шкільні святa, зa якими зaкріпився стeрeoтип прo стaндaртні лінійки тa дoвгі прoмoви. A якщo згaдaти щe фoрмaльнo прoвeдeні, «с целью гaлoчки»: Дeнь вчитeля, Дeнь зaxисникa Укрaїни, пoсвяту пeршoклaсників у шкoлярики, Нoвoрічнo-Різдвяні святa, Дeнь Пeрeмoги, Дeнь Мaтeрі, святo Буквaрикa і пріснувaтий випускний зaлитий «aквa-вітoю», тo нoстaльгувaти прo шкільні рoки вжe зoвсім нe xoчeться. Тa як зрoбити звичaйну фoрмaльність спрaвжнім грaндіoзним івeнтoм, якe зaпaм’ятaєш нa всe життя?

Дeякі шкoли вжe oсучaснюють культуру прoвeдeння святкoвиx зaxoдів. Скaжімo, у вигляді істoричнoї eпoпeї aбo спрaвжньoгo ігрoвoгo кіно зі спецефектами. Справляє враження, чи приставки не- так?

Тож розглянемо варіанти нетривіального проведення шкільних заходів.

Останнім иногда урочисті лінійки починають «розбавляти» нагородженням школярів різними цікавими званнями получи и распишись кшталт «Авторитет класу» або «Маестро гумору» у форматі Голівуду. Це добре, але яскравості та креативу конец ж замало…

А якщо незвичайні номінації інспірувати в атмосферу всім відомого серіалу «Гра престолів»? Тільки-так уявімо, свій Джон Сноу та Дейнеріс Таргарієн, дракони, Цесарь Ночі. Умовні білі ходоки як уособлення важких екзаменів, які хоча і лякають, але конец ж будуть переможені. «Зима близько» – як нагадування относительно початок нового навчального року або вступ, по (по грибы) яким все одно настає чарівне літо, а далі безтурботне студентське життя. Чим никак не розрядка для та можливість покреативити?

У схожому стилі Период студента вже проводили деякі університети. В таком случае чому б таку практику не перейняти школам?

Якщо фентезі далеко не до вподоби – створюємо власний детективний Ромася. Наприклад, організовуємо квест з пошуку очікуваного дзвоника, солодощів аль флеш-накопичувача із записаними побажаннями від учителів. Промови мають бути «з родзинкою». Тільки уявімо, шкільний управляющий у ролі середньовічного монарха чи джедая із «Зіркових війн». Це действительно той варіант, який згадуватиметься з теплотою в серці та усмішкою сверху вустах.

Саме у вигляді квесту провели Останній дзвоник у Бучанській середній школі держи Київщині. Школярі змагалися за повернення головного атрибуту свята – дзвоника. Угоду кому) отримання підказок – учні демонстрували інтелектуальні, танцювальні та вокальні здібності.

Такі новації в проведенні святкових заходів дозволяють створити позитивну атмосферу, але згуртувати всіх співпрацювати в унісон якнайкраще допомагає цікавий флешмоб, що і погружать практика. Так, Золотоніська спеціалізована школа інформаційних технологій №2 провела яскраву акцію проти рудиментів минулого. Вигадливі аніматори і креативні учні та вчителі, одягнені у кольорові футболки, перетворили звичайну лінійку нате крутий фестиваль. Нестандартні привітання випускників, танцювальні батли та сечь фарбами в холі – вишукане дозвілля, що запам’ятовується надовго. Талісманом заходу, який емоційно збурив усіх сверх винятку – став величезний ді-джей Цератозавр.

Відкинули ідею проведення традиційно прісного заходу і у Рафалівській школі нате Рівненщині. Там проводився справжній парад професій. Сім станцій окремих спеціальностей ніби сім чудес світу постали поперед. Ant. после юними глядачами. Профорієнтація в ігровій формі – гачкує значно сильніше!

Але не поминайте лихом-яка яскрава масова акція не обійдеться без участия заключного «десерту», що підсумував би нерасторжимо. Таким додатковим заходом-смаколиком, як варіант, може стати «Дошка позитиву та амбіцій»! Що це? Можливість інтерактивної візуалізації всіх приємних спогадів, що пов’язані зі шкільним навчанням та цілі получи найближчий час. Є правило, за яким більшість бажань збуваються, якщо їх прописати. Відтак зафіксоване школярем в дошці стане не просто мрією, а справжньою метою!

Далі цікавіше!

Переоцінити значення учня в школі з усіма його вадами і перевагами – неможливо. Відкинемо банальний перелік чеснот і додамо трішечки гейміфікації і нетривіальності. Получи и распишись виході отримуємо конкурс, де кожен школярик гідний пальми першості!

«Заядлі списувачі», скажімо, можуть похизуватися суспільною користю від своїх численних прохань! Який а профіт в цьому для тих, хто був в полном составе час «паличкою-виручалочкою»? «Очевидний!» — скажуть винахідливі «копіпастники», адже завдяки останнім відповідальні учні відчувають себя справжніми гуру в тому чи іншому предметі. Книппель так і зароджується азарт, але без мотивації нікуди. Сильні аргументи здатні перетворити звичайне земне святкування в галактичне супершоу! Адже будь-який захід завжди хочеться зробити святом космічного масштабу!!!

І жодних проблем!

Загальноосвітня Хоцьківська киношкола, що на Київщині організовувала космічну подорож из-за маршрутом: «Останній дзвоник» – «Випускний» – «Відкритий мироздание». Тут були і власні інопланетяни і ракета. Я б запропонував сюди додати первенство «Хто більше зацікавить загадкового гуманоїда своїм освітнім закладом?» Можливо, така проста гра надихне майбутніх вступників стати журналістом чи менеджером, либо спрямує у волонтерство. Адже, навіть після закінчення школи «приховані таланти» можуть однако ще залишатися «прихованими».

Оформлення.

Повітряні кульки та фолігровані зірки-гірлянди – вчорашній пятница. Без яскравих костюмів та декорацій вже без- обійтися. Зрештою, сама підготовка – це вже частина святкування, яка долучає молоде покоління давно командної роботи.

Та що робити, якщо відправили нате карантин?

Пандемія коронавірусу стала несподіванкою, але малограмотный «відбила» жагу до святкової атмосфери, радше навпаки! Заборона в 2020 звичних шкільних лінійок та офлайн заходів – ще безграмотный привід журитися. Зрештою, дзвоники можуть лунати і без участия учнів з подвір’я кожного навчального закладу. С целью дистанційного проведення чогось класного – жодних обмежень! Скажімо, організувати зібрання у відеоплатформі з різними іграми та музичним супроводом. Или запросити відомого і авторитетного для дітей гостя – блогера, тік-токера чи без усилий медійну зірку, які стануть справжньою «вишенькою в торті».

Що в кінцевому результаті?

Однозначно, нетривіально проведене шкільне несокрушимо – захід, який дарує незабутній шквал емоцій далеко не лише учасникам, а й стороннім глядачам. Тому ловіть моменти щастя спочатку від підготовки, далі від самого свята і насамкінець насолоджуйтесь післясмаком. Угоду кому) цього варто потурбуватися про присутність сверху заході фотографа та відеографа. Шоу шкільних років у сімейному архіві лише додасть нотку ностальгії.

Окрім цього, непривычность в святкуванні – справжній «ковток свіжого повітря» в часи спекотних «пандемічних землетрусів», як в офлайн, таким (образом і в онлайн форматах.

А далі справа за творчими амбіціями! Творіть та насолоджуйтесь! І тоді шкільне святкування в (видах одних стане тест-драйвом у безтурботне шкільне буття нежто яскраве ліниве літо. А от для інших – «квитком в Вотан кінець», назва якому – «щасливе доросле життя»!

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.