Більшість продуктивних процесів поступово переходять на альтернативні джерела енергії, що є великим плюсом для оптимізації та суттєвого зниження витрат. Крім того, зберігається природа, на яку немає такого негативного впливу, як з боку теплових або атомних станцій. Перехід на альтернативні джерела є вигідним і для інвесторів, які вкладають у створення сонячних батарей, надаючи робочі місця та займаючи території, орендуючи їх.
Переваги сонячної енергетики
Серед ключових переважних моментів слід виділити кілька факторів:
- відсутність шкідливих викидів;
- низька собівартість виробітку;
- відсутність шуму та зайвого звуку в роботі;
- висока якість і надійність обладнання, що застосовується.
Останнім часом приватні власники станцій розміщують панелі на дахах будинків, що дає змогу заощадити місце на земельних ділянках. Тут https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/perevagi-ta-nedoliki-galuzi-sonyachnoi-energetiki/ про це багато цікавого написано, є також інформація щодо того, як відбуваються торги на аукціонах. Додаткову інформацію кожен може у співробітників із технічної підтримки.
Перспективні умови розвитку галузі
Будь-які нові проекти поки що складно реалізувати через бойові дії на території України. Але після закінчення планується реалізація величезної кількості цікавих проектів. Основний акцент буде зроблено на закордонних інвесторах, яким надаватимуть великі пільги. Також буде змінено законодавство, щоб спростити залучення нових «гравців» ринку.
Буде спрощено механізм для надання компаніям доступу до ринків збуту. Наразі єдиним покупцем зеленої енергії є державне підприємство, яке надалі реалізує енергію у форматі електронних аукціонів на Українській енергетичній біржі. Це дозволяє продавати ресурс за найвигіднішими цінами, залучаючи також нових покупців.
Торгові процеси на біржі
Суть аукціонів у тому, щоб отримати за певний лот більшу ціну та своєчасно поставити покупцеві заданий обсяг електроенергії. Торги відбуваються за прозорою схемою, і кожен може пройти реєстрацію з подальшою акредитацією. Створюється єдиний інформаційний простір, де є корисні та актуальні дані по кожному лоту, що продається.
Біржова торгівля систематизує ринок, незважаючи на війну в Україні. Життя продовжується і економіка має працювати, тому торги проходять повним ходом. На енергетичній біржі реалізують величезну кількість ресурсів і не тільки електроенергію, одержану альтернативними способами.
Посередництво біржі
Постійний контроль та моніторинг на сайті біржі дозволяє виключити будь-які сумнівні угоди. Модератори постійно аналізують аукціони та відстежують дії учасників. На недобросовісних користувачів накладаються санкції до блокування на сайті біржі. Крім того, про порушення можуть вказувати самі учасники.
Біржовий комітет намагається автоматизувати аналіз ситуацій, щоб не допустити у майбутньому будь-які сумнівні дії чи процеси. Таким чином, Українська енергетична біржа буде найкращим місцем для проведення торгових операцій.